جمعه, 05 دی 1399 ساعت 21:19

اعلام آمادگی ۲۷ هزار نفر برای انجام تست واکسن ایرانی کرونا مدت ۳ روز

تهران - ایرنا - رئیس مرکز اطلاع‌رسانی ستاد اجرایی فرمان امام گفت: تنها در مدت سه روز از آغاز ثبت‌نام برای انجام تست انسانی واکسن جدید کرونا بیش از ۲۷ هزار نفر برای این کار داوطلب شدند.

به گزارش روز جمعه ایرنا از مرکز اطلاع‌رسانی ستاد اجرایی فرمان امام، حجت‌اله نیکی ملکی با اعلام این خبر افزود: از روز سه‌شنبه و پس از اعلام آغاز ثبت‌نام از داوطلبان از سوی رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) ، ‏تا شب گذشته ۴۴ هزار و ۹۴۱ نفر برای داوطلبی تست انسانی " اولین واکسن کرونای ایرانی" تولید شده توسط دانشمندان ستاد اجرایی با سامانه تلفنی ۴۰۳۰ تماس گرفته‌اند  و ۲۷ هزار و ۷۹ نفر از آنان اعلام آمادگی و ثبت‌نام کردند.

وی افزود: از همه اقشار مانند ایثارگر، نظامی، طلبه، معلم، استاد دانشگاه، آهنگساز، خبرنگار، مجری، کارگر، راننده کامیون، معدنکار و ... دربین داوطلبان دیده می شود.

نیکی‌ملکی با اشاره به بازتاب این استقبال در بین تیم علمی تولیدکننده واکسن خاطرنشان کرد: دانشمندان تولید واکسن از شنیدن این آمار و ارقام روحیه مضاعف گرفتند.

اولین واکسن ایرانی کرونا پس از طی مراحل تست حیوانی و ثبت در سازمان جهانی بهداشت و  کسب مجوزهای لازم از وزارت بهداشت و درمان، وارد مرحله تست انسانی شده که این تست‌ها از هفته‌ آینده و در سه مرحله انجام خواهد گرفت.

نظر دادن