چهارشنبه, 22 شهریور 1396 ساعت 19:38

پارلمان سلامت اجتماعی محلات راه اندازی شد

دکتر سید محمد هادی ایازی گفت: در حال حاضر در سه استان کشور به صورت آزمایشی با راه اندازی پارلمان محلات و خانه های سلامت درنظر است که در تعامل با مردم به سلامت اجتماعی بپردازیم.
به گزارش ایرنا، وی روز چهارشنبه در یازدهمین کنگره بین المللی دانش اعتیاد در سالن همایش رازی افزود: برای جهت گیری در حوزه سلامت اجتماعی تاکنون کانون های اجتماع محوری را در جامعه، شکل داده ایم.

وی با اشاره به اقدامات گسترده وزارت بهداشت در حوزه آسیب های اجتماعی طی دو سال اخیر ، خاطرنشان کرد: مهم ترین مساله در این اقدامات نیز اعتیاد است چراکه موضوع اعتیاد در مسائل مختلفی مانند نزاع های خیابانی ، حاشیه نشینی و طلاق تاثیر گذار است که با رویکرد اجتماعی می توان به این مسائل پرداخت.

وی اضافه کرد: برای حل موضوع اجتماعی مانند اعتیاد تمام آحاد جامعه باید مشارکت کنند که این مشارکت یا می تواند در قالب تشکل های مردم نهاد، سازمان یافته باشد یا اینکه خود خانواده به عنوان کوچک ترین نهاد اجتماعی در آن نقش ایفا کند.

معاون اجتماعی وزارت بهداشت، تاکید کرد: باید سازمان های مردم نهاد را به مثابه یک فرصت خوب قلمداد کنیم و خوشبختانه زمینه فعالیت هرچه بیشتر سازمان های مردم نهاد در دولت های یازدهم و دوازدهم فراهم شده است .

ایازی افزود: وزارت بهداشت ، موضوعات مربوط به کاهش و پیشگیری از اعتیاد را وارد شبکه بهداشت و درمان کرده است و اکنون دو هزار روانشناس در این حوزه فعال است .

به گزارش ایرنا، یازدهمین کنگره بین‌المللی دانش اعتیاد در 25 موضوع از پیشگیری و درمان و کاهش آسیب تا جنبه های مختلف اجتماعی، زیستی و روانی با محور گفتمان اجتماعی، برگزار شده است.

گفتنی است 643 مقاله در این کنگره پذیرش شده و 42 پنل تخصصی و سه کارگاه برگزار می شود.

این کنگره بین‌المللی به مدت سه روز با حضور مهمانانی از اسپانیا، اتریش، استرالیا، یونان و ترکیه ادامه دارد.

نظر دادن