چهارشنبه, 18 دی 1398 ساعت 07:34

سازمان‌های بیمه‌گر پول بیمارستان‌ها را نمی‌دهند

 رئیس انجمن مراقبت‌های ویژه ایران گفت: سازمان‌های بیمه‌گر تعهدات خود را در قبال بیمارستان‌ها و مراکز درمانی به موقع رعایت نمی‌کنند. ادامه این وضعیت ورشکستگی بیمارستان‌ها یا کاهش تعهدات مراکز درمانی را در پی خواهد داشت.

به گزارش انجمن مراقبت های ویژه ایران، علی امیر سوادکوهی، روز سه شنبه با انتقاد از عملکرد بزرگترین سازمان بیمه‌گر پایه در کشور، افزود: اگر بدهی‌های سازمان تامین اجتماعی رفع نشود قطعاً طی ماه‌های آینده بسیاری از بیمارستان‌های کشور تعهدات خود را با سازمان تامین اجتماعی قطع خواهند کرد.

وی اظهار داشت: اگر به بیمارستان‌های دولتی و خصوصی نقدینگی مورد نیاز داده نشود یا دچار ورشکستگی می‌شوند یا باید سطح خدمات و پاسخ ‌های درمانی را کاهش دهند که در هر دو حالت مردم و پزشکان متضرر خواهند شد.

سوادکوهی افزود: هم اکنون ۱۳۰ فوق تخصص مراقبت‌های ویژه در بیمارستان‌های مختلف کشور مشغول فعالیت و ارائه خدمات به بیماران هستند. هر چند که تحریم‌ها سبب بروز مشکلاتی در تامین تجهیزات و داروها شده است ولی بخش های ویژه بیمارستان‌ها به بهترین نحو اداره می‌شوند.

سازمان تامین اجتماعی بیش از ۹ ماه در پرداخت مطالبات بیمارستانها تاخیر دارد. مصطفی سالاری، مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی اخیرا از پرداخت بدهی معوقه سال ۹۷ به مراکز درمانی طرف قرارداد این سازمان خبر داده و گفته است: سازمان تأمین اجتماعی ۱۶ هزار میلیارد تومان به بیمارستانها بدهی داشت که اکنون این رقم به حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان رسیده است.

وی در ادامه به برگزاری هفتمین کنگره بین المللی مراقبت‌های ویژه ایران که  از ۱۸ تا ۲۲ دی در سالن همایش‌های رازی تهران برگزار می شود، اشاره کرد و افزود: در این کنگره موضوعاتی همچون عفونت حاد و مزمن در ICU، تغذیه در ICU، روش‌های درمانی مکانیکال و روش‌های نوین آنتی بیوتیک تراپی در ICU، مورد بحث و گفتگوی اساتید و مهمانان حاضر قرار می‌گیرد.

نظر دادن