دوشنبه, 20 خرداد 1398 ساعت 18:45

وزیر بهداشت: رانتی به کسی داده نشود و باجی از کسی خواسته نشود

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تعهد بنده به عنوان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی آن است که رانتی به تولیدکنندگان و واردکنندگان داده نشود و باجی از کسی خواسته نشود.

به گزارش ایرنا، سعید نمکی روز شنبه در مراسم گشایش بیست و دومین نمایشگاه بین المللی تجهیزات پزشکی، دندانپزشکی و دارویی در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی، افزود: هچ رانتی به تولید داخل نمی دهیم زیرا پاسخگوی و متولی سلامت مردم هستیم.

وی اظهار داشت: تولیدکنندگان باید به فکر کیفیت محصولات خود باشند، محصول و فرآورده بی کیفیت و یا دارای سطح پایین کیفیت را نمی خواهیم و اجازه ورود به بازار را نمی دهم.

نمکی تصریح کرد: نیروهای خلاق و توانمند در کشور داریم که باید از ایده های آنها برای با تولید فرآورده ها و محصولات با کیفیت استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه حمایت از تولید داخلی بسیار مهم است، گفت: همچنین اجازه ورود محصول مشابهی که توسط افراد توانمند داخل کشور تولید می شود را نخواهیم داد.

به گفته وزیر بهداشت، سازمان دهی جدید در حوزه تجهیزات پزشکی و دارو به عنوان قرارگاه اصلی وزارت بهداشت با اهداف اساسی ایجاد شده و با سرعت بیشتر در مقابل هجمه ها، کار را دنبال می کنیم.

نمکی افزود: درها را بر روی تولید کننده و وارد کننده باز می کنیم و نمی گذاریم پیچ و خم های بوروکراسی آنها را خسته کند و البته بخشی هایی مانند سازمان غذا و دارو و تجهیزا پزشکی نباید محلی باشد که مردم از بوروکراسی اداری خسته شوند.

وی اظهار داشت: ما نباید گره ای بر گره های قبلی بزنیم، سعی می کنیم در راستای توسعه، مشکلات را برای تولید کنندگان و واردکنندگان برطرف کنیم.

*صادرات دارو و تجیهزات پزشکی به عراق 

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همچنین در حاشیه برگزاری این نمایشگاه در جمع خبرنگاران از آغاز صادرات دارو و تجهیزات پزشکی تا ۲ ماه آینده به عراق خبر داد.

نمکی با بیان اینکه کشور ما روزهای سخت هشت سال جنگ را طی کرده است، افزود: امسال یکی از سخت‌ترین سال‌هایی است که بعد از انقلاب و با هجمه‌های اقتصادی بسیار آن را تجربه می‌کنیم و تردید ندارم که با تکیه بر توانمندی‌های درون مرزهای از این ایام با سرافرازی خواهیم گذشت.

وی اضافه کرد: به دنیا ثابت می‌کنیم که ایرانی ها مردمی نیستند که بتوان آن ها را به راحتی به زانو درآورد و در بدنه دولت و دستگاه‌های اجرایی به همین توانمندی‌ها تکیه کرده‌ایم.

نمکی در مورد مطالبات از سازمان تامین اجتماعی نیز گفت: در حال پیگیری مطالبات تولید کنندگان، توزیع کنندگان و بیمارستان‌ها از سازمان تامین اجتماعی هستیم.

وی اضافه کرد: ۹ هزار میلیارد طلب از سازمان تامین اجتماعی داریم و پیگیر وصول این مطالبات هستیم.

نظر دادن