شنبه, 24 فروردين 1398 ساعت 19:23

برچیده شدن طرح ۱.۲ میلیارد دلاری "مدیکر" در امریکا به دلیل کلاهبرداری

مقامات آمریکایی از برچیده شدن طرح ۱.۲ میلیارد دلاری "مدیکر" در این کشور خبر دادند.

به گزارش ایسنا، بنابر اعلام مقامات فدرال آمریکا، طرح مدیکر که موجب فریب خوردن صدها هزار بیمار معلول و مسن ناآگاه شده، برچیده شد.

در این طرح که به گفته مقامات یکی از بزرگترین کلاهبرداری‌ها در حوزه خدمات مراقبتی و سلامتی در تاریخ آمریکا بوده، پزشکان به تجویز غیرضروری بریس ‌یا براکت‌های کمر، شانه، مچ و زانو اقدام کرده‌اند. 

گفته شده در حال حاضر در ایالات مختلف این کشور ۲۴ نفر به عنوان متهم این پرونده شناسایی شده‌اند.

بریس یا ارتز وسیه‌ای کمکی است که در کنار اندام قرار می‌گیرد. بر اساس استانداردهای جهانی ارتز (Orthosis) به عنوان یک وسیله خارجی با هدف اصلاح ساختار و عملکرد عضو نوروماسکولار(عصبی-عضلانی) یا سیستم اسکلتی به کار گرفته می‌شود.

به گفته مقامات آمریکایی برخی از متهمان این پرونده از مالکان شرکت‌های تولید کننده تجهیزات پزشکی بوده‌اند که به پزشکان رشوه داده تا براکت‌های تولیدی آن‌ها را حتی در موارد غیر ضروری برای بیماران تجویز کنند.

همچنین در برخی موارد پزشکان بدون آنکه به بیمار اطلاع دهند اقدام به تجویز براکت کرده‌اند.

بررسی‌های مقامات آمریکایی نشان می‌دهد که متهمان همچنین بخشی از فعالیت‌های خود را از طریق شرکت‌های کاغذی بین المللی انجام داده و درآمد به دست آمده را صرف خرید خودرو و ساختمان‌های لوکس در نقاط مختلف جهان می‌کرده‌اند.

بنابر گزارش نیویورک تایمز، پلیس فدرال آمریکا، وزارت بهداشت این کشور و بازرس کل خدمات انسانی در حال رسیدگی به این پرونده هستند.

نظر دادن