سه شنبه, 21 اسفند 1397 ساعت 01:05

وزیر بهداشت: پرونده الکترونیک سلامت مغفول مانده است

وزیر بهداشت، شفافیت در امور اجرایی از طریق توسعه خدمات الکترونیک را مورد تاکید قرار داد و گفت: پرونده الکترونیک سلامت از پدیده های مغفول مانده است.

به گزارش مهر، سعید نمکی، صبح یکشنبه در همایش مشترک مدیران دانشگاه‌های علوم پزشکی و مدیران کل سازمان بیمه سلامت، افزود: نمی‌خواهم زحمات گذشتگان در مسیر تبیین پرونده الکترونیک سلامت را زیر سوال ببرم، اما این پرونده به شدت مغفول مانده است.

وی ادامه داد: پرونده الکترونیک سلامت، تا حدود زیادی از هزینه‌های القایی کم خواهد کرد. همچنین، از دوباره کاری و دور ریختن دارو پرهیز خواهد شد.

وزیر بهداشت تاکید کرد: در پرونده الکترونیک سلامت، هویت ارائه دهندگان خدمت و دریافت کنندگان خدمت، مشخص خواهد شد.

وی، مقابله با آلودگی در بازار دارویی را از طریق پرونده الکترونیک سلامت و نسخه نویسی الکترونیک، مورد تاکید قرار داد و گفت: سهم دارو از GDP در ایران ۱.۳ دهم است، در حالی این سهم در دنیا بین ۶ دهم تا ۸ دهم است.

وزیر بهداشت، در ادامه بر رعایت حقوق شهروندی بیمار و رعایت اخلاق حرفه‌ای تاکید کرد و افزود: بی احترامی به جامعه پزشکی را تحمل نمی‌کنم.

نمکی، مقابله با کسانی که لباس پاک طبابت را لکه دار می‌کنند، مورد تاکید قرار داد و گفت: این مشکلات باید در داخل خانواده پزشکی حل شود و اجازه ندهید این قبیل مسائل به بیرون از خانواده کشیده شود.

نظر دادن