پنج شنبه, 15 آبان 1399 ساعت 16:43

چگونه در آرایشگاه از کرونا در امان باشیم؟

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

از اسفندماه سال قبل که ویروس کرونا مهمان ناخوانده خانه‌هایمان شد و با توصیه‌های بسیاری که پیرامون رعایت نکات بهداشتی و تاکید بر عدم خروج از منزل می‌شد، بسیاری از کارها و فعالیت‌هایمان از جمله رفتن به آرایشگاه‌ها را به تعویق انداختیم، اما با طولانی شدن روند بیماری، ناچار لازم است فعالیتهای روزمره البته با رعایت پروتکلها به انجام برسد.

 بنابر اعلام وزارت بهداشت، فاصله گذاری اجتماعی و رعایت بهداشت در آرایشگاه‌های  مردانه و زنانه باید به شکل زیر باشد تا بتوانیم با اطمینان خاطر بیشتری از خدمات این مجموعه نیز استفاده کنیم:

_ از لحظه خروج از منزل تا بازگشت به منزل حتما ماسک بزنیم.

_ در سالن انتظار آرایشگاه ها، با فاصله حداقل یک متر با دیگران بنشینیم.

_ به صورت تلفنی و یا اینترنتی نوبت آرایشگاه را بگیریم.

_ از آرایشگر خود بخواهیم از شیلد و عینک حفاظتی، ماسک و روپوش استفاده کند.

_ در هنگام صحبت کردن با کارکنان آرایشگاه و یا دیگران، فاصله حداقل یک متر را رعایت کنیم.

_ در هنگام شستشوی سر و صورت، رنگ کردن مو و یا آرایش کردن از آرایشگر خود بخواهیم دستکش خود را تعویض و از شیلد صورت استفاده کند.

_ در هنگام داشتن علایم سرماخوردگی مانند تب، سرفه، گلودرد و یا تنگی نفس از رفتن به آرایشگاه خودداری کنیم.

_ در هنگام مواجه با فردی در آرایشگاه (مشتریان و یا کارکنان آرایشگاه) که علایم سرماخوردگی مانند سرفه و یا سایر علایم تنفسی دارد، به مدیریت آرایشگاه اطلاع دهیم. 

_ در صورتی که بیماری زمینه‌ای (مانند بیماری قلبی-عروقی، فشارخون، دیابت، بیماری های تنفسی و ...) و یا نقص ایمنی (شیمی درمانی، پیوند اعضا و ...) داریم تا حد امکان از رفتن به آرایشگاه خودداری کنیم.

_ از خوردن غذا در محیط آرایشگاه خودداری کنیم.

_ از آبخوری و یا آب سرد کن در محیط آرایشگاه استفاده نکنیم.

_ استعمال دخانیات در محیط آرایشگاه ممنوع است. 

_ از انجام هر گونه تزریق برای امور آرایشی خودداری کنیم.

_ از انجام اموری مانند خدمات میکروپیگمنتشن، مانیکور، پدیکور و کاشت ناخن و مژه و ... خودداری کنیم.

_ از مدیریت آرایشگاه بخواهیم در سرویس‌های بهداشتی صابون و دستمال کاغذی فراهم شود.

_ توجه کنیم فضاهای عمومی آرایشگاه، تهویه مناسب داشته باشد و هوای تازه جریان داشته باشد (به عنوان مثال استفاده از تهویه طبیعی با بازکردن در و پنجره ها و تعویض مرتب هوا)

_ از وسایل شخصی مانند حوله و یا شانه خود در آرایشگاه استفاده کنیم.

_ اگر نیاز به استفاده از تجهیزات به طور مشترک با دیگر مشتریان آرایشگاه وجود دارد مانند قیچی و یا موچین، توجه کنیم که قبل از استفاده تمیز و ضدعفونی شوند. 

_ در هنگام سرفه و عطسه دهان و بینی خود را بپوشانیم و دستمال استفاده شده را بلافاصله در سطل زباله در دار بیاندازیم. در صورتی‌ که دستمال وجود نداشت، از قسمت داخلی آرنج موقع سرفه و عطسه استفاده کنیم. شستشوی سریع دست‌ها با آب و صابون در هر دو مورد الزامی است.

_ از دست دادن و روبوسی اجتناب کنیم.

_ از لمس چشم، بینی یا دهان خود با دست های آلوده و یا دستکش باید خودداری کنیم.

_ از پرداخت وجه نقد خودداری کنیم و پرداخت ترجیحا به صورت آنلاین و یا استفاده از اپ ها و یا کارتخوان باشد و صرفا خودمان انجام دهیم.

_ برای اعلام و گزارش عدم رعایت نکات بهداشتی در آرایشگاه ها با شماره تلفن 190 «سامانه پاسخگویی شکایات وزارت بهداشت ،درمان و آموزش پزشکی» تماس بگیریم.

انتهای پیام

نظر دادن