جمعه, 09 آبان 1399 ساعت 01:03

ممکن است کرونا داشته باشید و متوجه نشوید

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

دبیر ستاد کرونای دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت: اگر ۹۰ در صد مردم جامعه این پروتکل‌ها را رعایت کنند بیماری کرونا پس از سه ماه کنترل می‌شود و  اگر این عدد به کمتر از ۶۰ تا ۷۰ در صد برسد بیماری به هیچ عنوان کنترل نخواهد شد.

دکتر علیرضا سلیمانی روز چهارشنبه هفتم آبان با اشاره به  وضعیت قرمز کرونایی  استان  البرز گفت: با  گذشت هفت  ماه از شیوع بیماری کووید ۱۹ ،  بیمارستان‌ها با تمام توان در حال خدمت رسانی به مردم هستند ولی در سخت‌ترین حالت ممکن و شرایط بیماری قرار داریم.

به گزارش ایسنا، وی ضمن تاکید بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی که بر سه اصل بهداشت دست، استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی است گفت: بر اساس نتایج مطالعات در برخی از کشورها مشاهده شده است که اگر ۹۰ در صد مردم جامعه این پروتکل‌ها را رعایت کنند بیماری کرونا پس از سه ماه کنترل می‌شود و  اگر این عدد به کمتر از ۶۰ تا ۷۰ در صد برسد بیماری به هیچ عنوان کنترل نخواهد شد و این طولانی شدن بیماری در کشور نشان از رعایت نشدن پروتکل‌های بهداشتی است.

دبیر ستاد کرونای دانشگاه علوم پزشکی البرز  گفت:  ۴۰ درصد از افراد جامعه که مبتلا به بیماری کرونا می‌شوند به صورت خفیف یا بدون علامت هستند  و  این افراد ناقلین بیماری هستند و به این  دلیل است که تأکید می‌شود  همه ماسک بزنند زیرا ممکن است افراد بدون علامتی که  در جامعه در حال گردش هستند و هیچ نشانه‌ای از بیماری ندارند ولی دیگران را مبتلا کنند.

سلیمانی در پایان با بیان اینکه  ظرفیت انجام تست کرونا برای همه ی افراد جامعه وجود ندارد تاکید کرد: افراد با علائم خفیف  با حفظ و رعایت پروتکل‌ها و استفاده از ماسک از خانه تا خانه و یا حتی در خانه به قطع زنجیره کرونا کمک کنند تا سایر  افراد و خانواده به ویروس کرونا مبتلا نشوند.

نظر دادن