دوشنبه, 21 آبان 1397 ساعت 19:48

قحط الرجال یا قبض الرجال؟

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

مدتهاست یک ایرانی، در بین ۸۰ میلیون هموطن، ۳۰۰ تا ۴۰۰ نام را به عنوان رجال می شناسد و همین ها هستند که از یک صندلی به صندلی دیگر منتقل می شوند و انگار قحط الرجال رخ داده باشد.

انگار در بیگ بنگ ایران ، تعدادی آدم با کربن ۱۳ مارک کانی مدیریت خورده اند و مصداق این هستند که مردی که مدیر شد؛ مدیر می ماند و مدیر می میرد زیرا که مفروض است خون خدایان سال هاست در دیگران حلول نکرده باشد.

مدیریت یک عنوان یا یک پست نیست بلکه میراثی ازلی ست که از یک دوره خاص در ژنتیک افراد به ودیعه گذاشته شده است و هر وقت ما چراغ به دست در جمعیت ۸۰ میلیونی به دنبال مدیر می گردیم از بانک اطلاعات مدیران اسبق یا سابق باید یکی را بر حسب سوابق بازیافت کنیم.

چرخه این عناصر ذاتاً مدیر طوری تجزیه ناپذیر است که در قحط الرجال یا رد #الرجال موجود اگر کسی هم کشف شد که سوابق مدیریتی ندارد حتماً در سواحل یک مدیر اسبق پارو می زده است.

گاهی دلم برای ایران میئسوزد که بعد از اتمام این ذخیره ژنتیک مدیران بازمانده از پارک ژوراسیک که از یک منصب به منصب دیگر بازنشسته یا مستعفی میئشوند!

چه کسی خلعت رجولیت بر زمین مانده را به تن خواهد کرد؟

گویی مدیریت در کشور ما به متر کفش سیندرلاست که باید لنگه اش را قبلاً پا زده باشی...

▪️نقل از حضرت امیر:

اَلنّاسُ بِاُمَرائِهِمْ اَشْبَهُ مِنْهُمْ

بِآبائِهِمْ»

یعنی مردم به حاکمان شان بیشتر شبیه اند تا به پدران شان

از رسول خدا نقل است:

صِنْفَانِ مِنْ أُمَّتِی إِذَا صَلُحَا

صَلُحَتِ الأُمَّةُ وَإِذَا فَسَدَا فَسَدَتِ

الأُمَّةُ:

الامراء وَالْعُلَمَاءُ»
یعنی دو گروه هستند که اگر پاک و صالح باشند، جامعه صالح خواهد بود، اگر این دو گروه فاسد شدند، جامعه هم به سمت فساد می رود، این دو گروه حاکمان و دانشمندان هستند.

/کانال صدای حقوق بالینی

نظر دادن