دوشنبه, 19 شهریور 1397 ساعت 21:13

به کارکنانتان آنچه را که میخواهید برای آن تلاش کنند، بگویید

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

وقتی «جو وایتینگهیل» کار خودش را بعنوان مدیر استعدادیابی و آموزش مایکروسافت آغاز کرد، پیچیدگی زیادی در نظام تبیین انتظارات برای کارکنان این شرکت وجود داشت به نحوی که، 8 شایستگی برای موفقیت رهبران، 10 ویژگی رفتاری بارز، 5 عامل برای ارتقاء کارکنان و 100 مهارت تعریف شده بودند که باید توسط افراد آموخته میشدند.

همه اینها در راستای تحقق شعارهای مایکروسافت مبنی بر «ایجاد شفافیت»، «تولید توان» و «دستیابی به موفقیت» طراحی شده بودند. نکته جالب آنکه در ویرایش سال 2016، این موارد به سادگی در سه واژه شفافیت، توان و موفقیت خلاصه شده بودند.

این، درس بزرگی است برای کسانی که علاقمند به حوزه توسعه مهارت های رهبری هستند؛ توجه داشته باشید که کامل بودن الزاما به معنای پیچیدگی نیست. بسیار مهم است که نظام تبیین انتظارات به گونه ای طراحی شده باشد که کارکنان براحتی و سادگی اصول، ارزش های فر هنگی و راهبردهای شرکت را بفهمند. اگر اصول به گونه ای طراحی گردند که قابل اجرا و قابل استفاده باشند، به خاطر سپردن آنها ساده خواهد بود.

بر مبنای مطالعات عصب شناختی، ما به این نتیجه رسیدیم که شیوه صحیح برای این کار، خلاصه نمودن اصول و انتظارت است به گونه ای که براحتی به یاد آورده شوند و بر همین مبنا رهبران مایکروسافت کلیدواژه های فوق را انتخاب کردند تا امکان بازیابی آنها در ذهن به حداکثر حالت ممکن برسد. آنها معتقد بودند که این کلیدواژه ها، مهمترین عوامل برای پیشرفت شرکت هستند.

پس، بایستی کلمات یا واژه هایی انتخاب گردند که اولویت های اصلی شما را منعکس میکنند.

اما، «ساده سازی برای بازیابی راحت تر در ذهن» کار سختی است!! مایکروسافت مدتهاست که سعی دارد به مدل رهبری با شیوه ای که در بیشتر شرکت های مشابه وجود دارد، دست پیدا کند؛ شیوه تفریق که به معنای بکارگیری یک چارچوب با حدود 6 دسته از شایستگی ها و 5 تا 10 مؤلفه برای هر کدام است. این شیوه خیلی خیلی دشوار است؛ چرا که این احساس دردناک وجود خواهد داشت که چیزی از قلم افتاده است. در همین راستا، توجه داشته باشید که بجای کوچک کردن و حذف کردن بخشی از اطلاعات، شما میتوانید با میزانی از اطلاعاتی که افراد میتوانند آنها را به خاطر سپرده و بازیابی کنند، شروع کرده و سپس، به مهمترین آنها بپردازید.

فواید روشنی برای چکیده سازی وجود دارد. اساساً ذهن میتواند در آن واحد به چند موضوع محدود توجه کند، لذا واژه های «شفافیت»، «توان» و«موفقیت» بخوبی ساده و گیرا هستند و میتوانند در ذهن بخوبی نگهداری شوند و قابلیت جهت دهی به تصمیمات را در زمان مناسب دارند. به همین خاطر، رهبران مایکروسافت، این واژگان کلیدی را برگزیدند. وقتی شما اصول و مبانی رهبری شرکت را در کلمات محدود خلاصه میکنید، میتوانید مادامی که در حال ارزیابی پدیده های دیگر هستید، آنها را در ذهن خود نگه دارید و بدین ترتیب، به شما کمک میکند تا بخوبی به تصمیمات خود جهت بدهید.

 

نویسنده: دیوید راک

نظر دادن