دوشنبه, 30 مهر 1397 ساعت 19:30

مروری بر برون سپاری خدمات در سازمان های بهداشتی

یکی از تعهدات اصلی و اساسی که بیمارستان ها اغلب باید انجام دهند ، برون سپاری می باشد با این حال، قبل ازاینکه مدیریت ارشد سازمان به برون سپاری چراغ سبز نشان بدهد انها باید بتوانند گزارشی ازموارد ذیل ارائه نمایند:

1- دلایل برون سپاری
2- موانع برون سپاری
3- بهترین شیوه ها
4- پیامد های برونسپاری


چندین تامین کننده بزرگ خدمات برونسپاری وجود دارند که بزرگترینشان Sodexo و Aramarkهستند و انها از عظمت و بزرگی خودشان برای تعیین قیمت پایین و کیفیت بالا از تامین کنندگان منابع، تامین کنندگان تجهیزات و سایر سازمانهای خدماتی استفاده می کنند.تامین کنندگان کوچک تر اغلب از مزایای فوق بهره مند نمی باشند.

موانع بیشماری بر سر راه برونسپاری موثر در بخش خدمات سلامت وجود دارد. عواملی نظیر مقررات فدرالی ، ایالتی، باورها و احساسات فردی می تواند بر تصميم گيري در مورد استفاده از یک تامین کننده خدمات برونسپاری تاثیر گذار باشد.گذشته از موانع موجود ، "بهترین الگوهای کاربردی" که بتوانند منافع متعادلی را برای بیمارستان تضمین نمایند وجود دارند.

مدیریت ارشد باید در بسیاری از زمینه های دیگر نظیر، ابهامات قانونی و اخلاقی به شایستگی ورود نموده و آنها رامورد توجه قرار دهد.هدف از این مطالعه این است که به رهبران ارشد بیمارستان در خصوص اینکه از کدام نقطه شروع کنند، کمک نماید. وبدنبال این هدف نیست که توضیح بدهد آیا برونسپاری بکنیم یا نکنیم .

مقدمه:

شناسائی و تدوین مزایای مثبت و قابل اندازه گیری کافی برای متقاعد کردن رهبری ارشد بیمارستان برای راه انداختن سفر برونسپاری (پروسه برونسپاری) نا امید کننده است. برونسپاری اختصاص خدمات اصلی و عملیاتی یک سازمان به یک تامین کننده ای است که در آن حوزه خدماتی و عملیاتی وارد می شود. یک دلیل عمده ای که مدیران بیمارستان اقدام به برونسپاری خدمات پشتیبانی خود می کنند، کاهش هزینه های عملیاتی است. این انتظارات زمانی تحقق خواهد یافت که خدمات برونسپاری شده مطابق وعده های داده شده اجرائی شود.

مدیران بیمارستانها که سعی در حفظ ارائه خدمات در سازمان خود دارند اغلب ، بر این باورند که "کارکنان خودشان قادرند وظائف خود را بخوبی و حتی خیلی بهتر از تامین کنندگان بیرونی انجام دهند". شرکت های خدماتی کلان نظیر Sodexo and Aramark, خدمات برونسپاری را در حوزه هایی نظیر : مدیریت تسهیلات ، امور در منزل ، تغذیه وطب مدرن (Bio Med ) ارائه می نمایند. این شرکتهای عظیم همانند اهرمی درقبال حجم بازارو در جهت تضمین قیمت پائین تر عمل می کنند.


چرا برونسپاری؟

بدست آوردن مزایای مثبت و قابل اندازه گیری مورد نیاز برای متقاعد کردن رهبری ارشد بیمارستان برای قدم گذاردن درمسیر سفر برون سپاری کمی دلهره آور است. برونسپاری خدمات حقوق و دستمزد برای ارائه تسهیلات بهداشتی مطابق مطالعه Hazelwood و همکارانش نشان داده شده که می تواند منافع قابل اندازه گیری برای بیمارستان بدنبال داشته باشد.

فعالین حوزه برونسپاری تلاش می کنند تابا ارائه خدمات غیر اصلی ، به بیمارستان اجازه تمرکز برروی کسب و کاراصلی یعنی "خدمت به بیماران" را بدهند.به عنوان یک بنگاه اقتصادی ، مدیریت بیمارستانها بسیار پیچیده و مشکل شده است.نظام تامین مالی توسط حوزه فدرال و بنگاه های دولتی،برای امر مدیریت و پیگیری آن نیز بسیار دشوار شده است. الزامات قانونی پیچیده تر شده است.انتظارات بیمار هر ساله افزایش می یابد. با توجه به تحقیقات Otani ، در زمان ارائه خدمات مراقبت ، ارزیابی رضایت بیمار هرچند امری ذهنی است اما بسیار حائز اهمیت بوده ، خصوصا زمانیکه بیماران با طیف وسیعی از ارائه دهندگان خدمات بهداشتی درمانی مواجه می باشند بنابراین این امر برای بالا بردن سطح رضایت مشتریان بسیار حائز اهمیت است علی الخصوص در محیط بسیار رقابتی خدمات سلامت که امروزه وجود دارد و ارائه دهندگان خدمات مذکور از رضایت بیماران به عنوان ابزاری در جهت تعیین نرخ پرداخت های جبرانی خود استفاده می نمایند. در نتیجه اگر یک بیمارستان بتواند برخی از مسئولیت های خود را در حوزه های محیطی و زیرساخت تفویض نماید خواهد توانست با اشتیاق بیشتری بر روی نیازهای اصلی پزشکی تمرکز داشته باشد.

Sodexo and Aramark از جمله شرکت هایی هستند که خدمات برونسپاری خود را برای بیمارستانها پالایش کرده اند. در حوزه خدمات مواد غذایی، فروشندگان خارجی می توانند خدمات تهیه و توزیع غذا به بیماران ، بازدیدکنندگان و کارکنان را ارائه نماید. ایده های خلاقانه، نظیر سرویس ناهارخوری مخصوص بیماران برای سفارش غذا می تواند فضای آرامی را برای بیماران فراهم آورد. خدمات محیطی، تمام امور مربوط به نظافت بیمار،کارکنان و ملاقات کنندگان می تواند واگذار شود.

در داخل قلمرو مدیریتی حوزه هایی مانند مدیریت تعمیرات و تاسیسات ، نگهداری پیشگیرانه ، مصرف برق ، و اقدامات اضطراری در صورت بروز خرابی در تجهیزات قابل واگذاری می باشند. یک سرویس شستشوی کامل می تواند خدمات موثری را در بیمارستان ارائه دهد . در برخی موارد، دو یا چند بیمارستان ممکن است مشترکا در سرویس شستشوی مشترک همکاری و نتایج بهتری نسبت به اقدام به تنهایی بدست بیاورند.مثال های فوق تنها خدمات قابل ارائه توسط ارائه کنندگان خدمات برونسپاری نمی باشند بلکه آنها نمونه ای ازعمق فرصت های برون سپاری بالقوه می باشند که برا ی هر بیمارستانی قابل انجام می باشد. این خدمات همانند یک ستون فقرات فرصت مهمی برای بهینه سازی عملیات یک بیمارستان فراهم می آورد. علاوه بر این، این خدمات می تواند تاثیر مستقیم بر تجربه بیماراز بیمارستان داشته باشد و شدت نتایج درمانی موفق را تحت تاثیر قرار دهد. این امر به این خاطر است که غذا، حوزه زیست محیطی و امکانات موجود در بیمارستان که مبین تغذیه مناسب، پاکیزگی و آرامش بیمارمی باشند، روی بهبودی بیمار سینرژی و نقش اثرگذاری دارند.

مساله حائز اهمیت دیگر که یک فرد به عنوان مثال در خصوص مسئولیت های برون سپاری باید در نظربگیرد ، اندیشیدن و یافتن پاسخ به این سوال است که آیا یک بازار رقابتی برای ورود به حوزه برون سپاری بوجود آمده است؟ یک شرکت بزرگ که خدمات خود را در قالب برونسپاری ارائه می دهد اغلب ممکن است قادر به سرمایه گذاری در چندین بیمارستان در یک منطقه باشد .

قدرت خرید با حجمی انبوه و انگیزه بالا می تواند در بازارموجب ایجاد یک مزیت رقابتی قوی هم در برابربیمارستان های مستقل و هم در برابر رقبا گردد. بسیاری از بیمارستان ها در حال حاضر چندین خدمت ارائه در منزل را راه اندازی نموده اند. اکثر ارائه دهندگان خدمات می دانند که مد نظر قراردادن این فرصت های بالقوه می تواند بیشتر از پذیرفتن تنها یک پروژه مثمر ثمر باشد.این امر بدین علت است که بسیاری از بیمارستان ها خدمات قابل برون سپاری خود را بخاطر به دست آوردن یک قرارداد برونسپاری با هزینه پایین از دست می دهند.ماهیت رقابتی این نوع فعالیت ها موجب کاهش سود بالقوه عرضه کننده خدمات برونسپاری می گردد.

مدیریت مهندسی نیاز به شناخت از تجهیزات و ماشین های الکتریکی دارد. مهم است که بدانید برای رسیدن به عملکرد موثر وهزینه های عملیاتی پائین چگونه تعمیر و نگهداری در ماشین آلات ،عملکرد و بهینه سازی ها انجام داده شود. این بسیار مهم است که در میان کارکنان ، اوپراتورهای آموزش دیده و واجد شرایط داشته باشیم که بتوانند ماشین آلات را نگهداری و راه اندازی نمایند. این کارکنان عملیاتی باید پشتیبان قوی داشته باشند که اهمیت تعمیر و نگهداری پیشگیرانه ،مصرف انرژی و فواید ارتقاء بالقوه دستگاهها و یا یک ساخت و ساز جدید را بدرستی درک نموده باشند. درک واقعی از عملکرد تجهیزات و تغییرات مناسب برای بهبود ،یک دپارتمان مهندسی می تواند با صرفه جویی مالی باعث سود رسانی به بیمارستان گردد.. این امر زمانی قابل دسترس خواهد بود که کارکنان به خوبی آموزش دیده و بسیار با استعدادو در دسترس سازمان باشند . تمرکزyoung بر تعمیر و نگهداری بوده ، لیکن یک ارتباط مستقیمی بین تمام انواع برونسپاری بوجود آمده است. با در نظر گرفتن امکان برون سپاری یک خدمت، Young یک فرآیند شش مرحله ای را برای بررسی برونسپاری ارائه می دهد که تعدیل و اصلاح آن را به منظورمناسب سازی و بومی سازی تا حد ممکن امکان پذیر می نماید. 

شکل1- فرآیند توسعه و ارزیابی وظیفه

شناسایی وظایف در درک "نحوه بهره مندی حد اکثری بیمارستان از خدمات برون سپاری " مهم و تاثیرگذار می باشد. فرآیند شناسایی این وظیفه باید قبل از درخواست برای انجام مناقصه رخ دهد بطوریکه بیمارستان نیازهای خود را مشخص و در برگ شرایط مطرح می نماید. شناسایی دقیق تر کارزمانی رخ می دهد که یک شرکت برون سپاری یک بررسی اولیه انجام می دهد. این نتایج یا یافته ها باعث هدایت برنامه ریزی و زمانبندی کار می شود و می تواند مطابق با یک استراتژی منسجم به خوبی توسعه یافته ، اجراء گردد. در هر مرحله از چرخه، ثبت ، تجزیه و تحلیل روند جاری می تواند کار اصلی را شناسائی و برنامه ریزی کاری را به روزرسانی نماید.

این حلقه های بازخورد مهم وضروری ، عملکرد را موثر و کارآمد نگه می دارد. مدیران ارشد باید از این موضوع آگاه باشند که انگیزه شرکت های برون سپاری برای ارئه خدمت همانا منفعت و سود است. این امر فی نفسه قابل قبول است ، به شرطی که سود حاصله ، با کار ارائه شده در تعادل و توازن باشد و کیفیت خدمات ارائه شده در سطح قابل قبولی از قوانین و استانداردهای حوزه خدمات سلامت باقی بماند.

همانطور که خدمات حوزه سلامت با تکنولوژی عجین می شوند، توانایی تبدیل شیوه های قدیمی سنتی به جایگزین های دیجیتالی جدیدتر و سریع ترمستلزم ارزیابی دقیق نیازهای برون سپاری می باشد. اختصاص زمان لازم برای بررسی رفرنس ها، و دیدار با رهبران ارشد بیمارستان های دیگر، موجب تضمین سود سهام در بیمارستان خواهد شد که ارزش خود را از محل دلار پرداخت شده به ارائه دهنده خدمات بدست می اورند. برون سپاری، به عبارت دیگر، یک خیابان دو طرفه است که مستلزم احترام و درک متقابل طرفین می باشد. این احترام و درک متقابل موجب ایجاد شرایط win-win ( برد-برد )برای دو سازمان خواهد شد و بصورت بالقوه یک شراکت آتی را در سایر فرصتهای مرتبط با خدمات حوزه سلامت امکانپذیر خواهد نمود که حتی ممکن است شامل خدمات اصلی پزشکی که مستقیما با مراقبت بیمار ارتباط دارد بشود.


موانع برون سپاری:

در عمل مشتریان برون سپاری با موانعی مواجه خواهند شد،هم موسسه ای که برون سپاری را انجام می دهد و هم شرکتی که کار راانجام می دهد. موانعی چند برای ارزیابی وجود دارد مانند هزینه استخدام شخص دیگری برای انجام کار.آیا بیمارستان می تواند هزینه مربوطه را توجیه کند؟آیا فروشنده های برون سپاری دارای تجربه مورد نیاز است که بتواند هزینه های برونسپاری را در حد مقرون به صرفه برای بیمارستان حفظ نماید؟

مدیران متاثراز این فرایند(برونسپاری) یکی دیگر از چالش های برون سپاری هستند. هنگام استخدام عامل برون سپاری ،چنانچه پروژه نتواند اهداف مالی بیمارستان را تامین نماید، مدیریت بیمارستان ممکن است سعی درانتقاد از عامل برون سپاری داشته باشد.در صورتیکه پروژه به اهداف تعیین شده نائل گردد، ممکن است عوامل برون سپاری ادعا نمایند که بیمارستان در بیانیه کارخطایی مرتکب شده است. این امر متاسفانه می تواند آغاز "بازی انتقاد" و یا موقعت lose-lose (زیان-زیان) باشد.

وقتی یک بیمارستان شروع به راه اندازی پروسه برون سپاری می کند،آنها متوجه می شوند که با سه تا چهار مانع روبرو هستند. در جامعه امروز، کسب و کارها دیگراز حفظ وفاداری به سازمانها و مردم دور شده اند. کارکنان اغلب با افزایش نرخ فروش کارفرمایان خود را تغییر می دهند. همچنان این سوال وجود دارد زمانی که بیمارستانی به دنبال برونسپاری است ارزش های سازمانی ممکن است در کارکنان درون سازمان بیش از کارکنان برونسپاری مورد توجه واقع شود.

در بیمارستانها افرادی که جایگاه ارزشمندی را اشغال نموده اند یک مانع اصلی محسوب می گردند. به علاوه رهبران بیمارستان باید اطمینان داشته باشند که دارای مهارت های لازم برای مدیریت برون سپاری و حفظ کنترل و سازگاری مسایل و اختلالات حاصل از برونسپاری در محل کارمی باشند . مدیران باید متوجه این قضیه باشند که مواجه با یک بیمار و یا واکنش کارکنان ، اگربه درستی مدیریت نشوند، می توانند به عنوان مانعی بر سر راه عملیات برونسپاری محسوب گردند.

اگر سازمان علاقه مند به همکاری با تامین کننده ای باشد که در حوزه مورد نظر سازمان برای برونسپاری کارآمد می باشد ، یک بیانیه کامل کار موجب صرفه جویی در زمان و پول در این گذار خواهد بود.با توجه به نظرات Wong (2006) برونسپاری دارای چندین وجوه کلیدی می باشد که پنج مورد زیر مهمترین آنها هستند:


• بسیاری از توافقات برون سپاری ازتعبیری با مضمون "تغییر به مفهوم خود کشی" رنج می برند .
• رهبران ارشد متوجه نیستند که چه عواملی به سازمان آسیب وارد می کنند.
• ارائه دهندگان خدمات برونسپاری نقاط مبهمی همانند یک "جعبه سیاه " را برای هزینه های غیر منتظره بوجود می آورند.
• شرکت های برونسپاری بیش ازظرفیت خود اقدام به گسترش حوزه عملیاتی خویش می نمایند.
• بسیاری ازمشتریان طالب یک شریک قابل انعطاف و نوآورانه هستند اما به آن نمی رسند.

برآورد می شود برونسپاری یک تجارت چند تریلیون دلاری باشد. در اینجا این سوال مطرح است: آیا این یک طرح تجاری خوب است یا صرفا یک سیستم درآمدزا ؟ آیا سازمان با عدم نگهداری مشاغل در داخل سازمان ، اقدام به استخدام از خارج سازمان می کند؟ چنانچه برون سپاری تنها یک قلم را شامل گردد می تواند بدون چالش و بدون هزینه باشد.

به عنوان مثال اگر شما استخراج صورتحساب را برونسپاری کنید این می تواند موجب صرفه جویی در هزینه تسهیلات گردد.در زمان برون سپاری یک بخش یا یک خدمت ، رهبران ،بسیاری از مسائل مربوط به مدیریت و هزینه را شناسائی خواهند کرد بگونه ای که به یک کارایی بدون هزینه دست یابند. این امر به خودی خود می تواند شرایط دشواری را برای مدیریت ایجاد کند اینکه تصمیم بگیرد چه خدماتی را در سازمان خود نگه بدارد و کدام ها را برون سپاری نماید.در زمان فکر کردن به برونسپاری یک یا چند خدمت در مرکز مراقبت های بهداشتی درمانی باید وضعیت مالیاتی خدمات قابل واگذاری در نظر گرفته شود که در این ارتباط سه دسته غالب قابل تصور می باشد:


i. یک دسته از آنها برای بدست آوردن سود است. جائیکه هدف این است که برای صاحبان یا سهامداران پول بدست آوریم.
ii. دومین دسته با هدف سود آوری نمی باشد.در این حالت ممکن است اجازه سود اوری صرفا در یک حوزه خاصی داده شود اما هدف کلی سازمان در پایان سال مالی، خالص درآمد است.
iii. در دسته سوم، سازمان غیر انتفاعی وجود دارد. مالکیت و اداره این نوع اماکن معمولا توسط افراد جامعه و یا سازمان مذهبی انجام می گردد جایی که مأموریت آنها این است که خدمات مراقبت های بهداشتی را برای جوامع خاصی و بدون انگیزه های سودآوری فراهم آورند. بسیاری از خدمات آنها بر افراد کم درآمد و فقیرمتمرکز شده و اغلب در شهرهای روستایی یا قدیمی ومناطقی از جامعه که از لحاظ اقتصادی ضعیف هستند، استقرار می یابند.

بهترین الگوهای کاربردی:

بهترین الگوهای کاربردی مجموعه ای از دستورالعمل هاو یا ایده هایی است که بصورت مقتدرانه ارائه شده و نشان دهنده کارآمد ترین و محتاطانه ترین دوره عملکرد می باشد. برون سپاری شامل اعطای خدمات و عملیات به کسانی می شود که دارای تخصص لازم برای ارائه خدمات به صورت موثر و مقرون به صرفه بوده ، و در عین حال استانداردهای پذیرفته شده مورد نیاز را رعایت می کند. در ایالات متحده و اروپا، ازموارد ذیل تعبیر به "هفت گناه مرگبار برون سپاری "می شود :
- برونسپاری خدماتی که می بایست در داخل سازمان باقی بمانند.
- انتخاب یک گزینه نامناسب از میان ارائه دهنگان خدمات برونسپاری.
- نوشتن یک گزارش ضعیف کار برای خدمت برون سپاری.
- نادیده گرفتن نگرانی کارکنان در خصوص برون سپاری
- اینکه به خدمت برون سپاری شده ،اجازه و مجال لازم داده شود که از کنترل سازمان خارج گردد.
- نادیده گرفتن و بی توجهی نسبت به احتساب کامل هزینه های برون سپاری .
- عدم موفقیت در اتخاذ یک روش خروج قبل ازانقضای قرارداد برون سپاری
برنامه های برون سپاری با 5 مانع اساسی روبرو هستند و تقریبا هر سازمانی که قصد دارد بعضی از خدمات داخلی خود را برونسپاری نماید با آن مواجه می گردد. یافتن و انتخاب فروشنده مناسب بطور وسیعی به اندازه سازمان، فرهنگ و ارزش ها بستگی دارد .

از دیدگاه Osmond و Schnaper (2000) مشکلات بزرگ در مسیر برون سپاری موفقیت آمیز عبارتند از:
- درخواست ضعیف برای طراحی پروپوزال
- فشارهای احتمالی ازسوی عناصر داخلی
- تغییر اولویت ها
- انتظارات غیر واقعی
- تصمیم گیری بد

بسیاری از کارشناسان معتقدند در حالی که سیستم های مراقبت های بهداشتی در سراسر جهان به طور گسترده ای متفاوت هستند سه چیز در مورد همه آنها مشترک است :
هزینه،
کیفیت
و میزان دسترسی


علاوه بر این، شواهدی وجود دارد که نشان می دهد رکود جهانی رو به رشد و پایدار رابطه مستقیم مالی با کیفیت مراقبت های بهداشتی دارد.مضافا اینکه یک جمعیت سالخورده وجود دارد که بیمارستان را مجبور به اقداماتی در جهت انجام تغییرات لازم برای عملیات خود می نماید. یک مثال واضح این است که تقریبا 40 میلیون نفر بیمه نشده در ایالات متحده وجود دارد. هر سه زمینه هزینه، دسترسی و کیفیت ، این امر رابرای ارائه دهنده خدمات بهداشتی واجب می کند که برون سپاری را به عنوان یک جایگزین مورد اعتماد و قابل قبول برای اداره چالش های رو به رشد در نظر بگیرند (Chan 2008).

یک مطالعه نشان داده که از 64 توافق بسیار موفق ایجاد شده در حوزه برون سپاری ،تنها 66%از مشتریان، ایجاد یک ساختار برای همکاری را به عنوان یک عامل کلیدی در فعالیت های خود رتبه بندی نموده اند.

صنعت مراقبت های بهداشتی نمونه ای از نیاز روزافزون به برون سپاری است. هزینه های مراقبت های بهداشتی در ایالات متحده همچنان به سرعت در حال افزایش است و به بیش از 1.5 تریلیون دلار، یا به طور متوسط 5500 دلار برای هر شخص رسیده است. نوسانات آماری نرخ جمعیت ایالات متحده همچنان به افزایش مخارج مراقبت های بهداشتی ادامه می دهد. شرکت های بیمه درمانی و سازمان های دولتی با کاهش ناگهانی در بودجه عملیاتی آنها و افزایش هزینه های برنامه های خدماتی مواجه هستند. کسری بودجه ایالات متحده به بیش از 70 میلیارد دلاردر فعالیت های بهداشتی رسیده است.

نیاز روزافزون برون سپاری مراقبت های بهداشتی عمدتا به دلیل افزایش هزینه های خدمات بهداشتی درمانی است. با این کارهزینه های برنامه های پزشکی دولتی به ارائه دهندگان خدمات مراقبت های بهداشتی منتقل می شود. این امرمنجر به این می شود که ارائه دهندگان خدمات مراقبت های بهداشتی ما به اذای کمتری در قبال خدمات خود دریافت کنند. و در عین حال آنها با افزایش فشار از سوی بیماران برای ادامه تامین مراقبتهای بهداشتی بهتری مواجه هستند.

در واکنش به این مساله، ارائه دهندگان خدمات مراقبت بهداشتی به دنبال راه حل های برون سپاری برای مبارزه با این هزینه های رو به رشدهستند. یک مساله در رسیدن به یک رابطه موفق برون سپاری اتخاذ یک مدل خدمتی مشترک ، یا یک مدل قرارداد خدمتی برای یکبار ویا نیاز به انتقال کامل حوزه مورد نظربه تامین کنندگان باشد . این اقدام در دستیابی به یک تصمیم موثر قراردادی با سود دو جانبه برای هر دو طرف مثمر ثمر خواهد بود.

مشخصات توافقنامه قرارداد زمانی کارایی بیشتری دارد که هر دو طرف (به عنوان مثال:بیمارستان و شرکت برونسپاری) همکاری دو جانبه ای در راستای تعریف و تفهیم آن داشته باشند.

برخی حوزه ها که نیاز به تفکر بیشتر دارند عبارتند از: اطلاعات حساس چگونه انجام می شود- چگونه تغییرات لازم در توافقنامه انجام می شود و و چگونه اختلافاتی که ممکن است بوجود آید حل و فصل گردند.

رسیدن به نتایج موفقیت آمیز در خصوص برون سپاری به طور عمده به شفافیت، یکپارچگی و اعتماد بستگی دارد. پیچیدگی اگهی های برون سپاری نیاز به زمان کافی برای اعلام فراخوان تامین کنندگان ، مطالعه پروپوزال ها و انتخاب فروشندگان برای مصاحبه دارد.

mohammadlooزمانیکه هیچ متخصصی در داخل سازمان وجود ندارد، مشاوران خارجی را به منظور مدیریت فرایند انتخاب فروشنده دعوت کنید. شکی نیست که برون سپاری خدمات پشتیبانی در مراقبت های بهداشتی برای سازمان امکان تحقق بخشیدن به مزایای استراتژیک قابل توجه را فراهم می اورد. این امر شامل موارد دیگر چون : ارتقای خدمات بیمار، بازدهی نرخ های نگهداری کارکنان، دسترسی بهتر به منابع،افزایش صرفه جویی هزینه،جلوگیری از هزینه،کاهش خطر و دسترسی به منابع مالی برای بهبودشرایط می گردد. (Aramark Healthcare 2011a)

نویسندگان:(Jeremy G. Roberts, John G. Henderson, Larry A. Olive and Daniel Obaka) دانشگاه فوئنیکس-آمریکا-می 2013
ترجمه: فرانک محمدلو کارشناس دبیرخانه کارآفرینی و سرمایه گذاری دانشگاه علوم پزشکی ارومیه

نظر دادن